Letní školka v Rybičce 2018

Letní školka v Rybičce 2018

se koná v období  letních prázdnin 9.7. - 3.8.2018.  

Zájemcům ve věku 3-7 let můžeme nabídnout 4 zážitkově a přírodovědně zaměřené týdny plné legrace, dobrodružství, bádání a her, vždy od pondělí do pátku, 8-16 hodin.

Přihlašování na jednotlivé termíny můžete mailem na petra.cerna@natur.cuni.cz. Obsazujeme již poslední volná místa. Cena za turnus je 2500 Kč včetně stravy, materiálu a pojištění. Těšíme se na vaše děti!

 

Magická kuchyně  9. – 13.7. 2018

Tento týden prožijeme mezi čarodějkami a čaroději. Vyrobíme si správnou kouzelnickou hůlku, klobouk či hábit. Naučíme se vědění kouzelných bylin a vaření lektvarů či lahodných krmí pro dobrou mysl. Čarovat budeme s barvivy přírodními i umělými, kypřícím práškem či droždím. Vyrobíme si svůj čarodějný hrnek z keramické hlíny. Budeme hledat drahokamy s čarovnými účinky, pořádat čarodějné pikniky, kouzlit s čerstvým ovocem, uspořádáme si čarodějný bál a upečeme si hady. Obarvíme si látku na spací polštářek, který naplníme bylinkami pro poklidný spánek a pohádkové sny.

Neználkovo dobrodružství 16. – 20.7.2018

Pojďme se proměnit v človíčky z Kvítečkova a poznat kouzlo tohoto pohádkového města. Seznámíme se s dovednostmi, ve kterých človíčci vynikají.  Staneme se na den vynálezci a s využitím různých druhů energie vymyslíme pohon pro nové dopravní prostředky. Neználek nás provede záhadnou laboratoří, kde si budeme moci leccos vyzkoušet. Vydáme se na dalekou cestu do neznámé země a možná objevíme i nepoznané! Kdo ví, co všechno se nám s Neználkem může přihodit?

Cesta na Olymp 23. – 27.7. 2018

Moc starých řeckých bohů slábne. Je čas hledat nástupce. Vydejte se s námi na pomoc olympským vládcům a zažijte dobrodružství na motivy řecké mytologie. Setkáme se s bájnými postavami, vystoupáme na samotný Olymp a možná v sobě objevíme i předpoklady stát se jedním z řeckých bohů.

Přírodovědné hrátky se živly i se zvířátky 30.7. – 3.8. 2018

Každý den se zaměříme na některý z živlů. Vyzkoušíme různé pokusy s vodou na našem vodním hřišti, prozkoumáme, kdo žije v půdě záhonku a kompostu, objevíme k čemu může být užitečný vítr a nebudeme se bát ani ohně. Také se podíváme "na zoubek" zvířátkům v zookoutku, navštívíme skleníky Botanické zahrady a zalovíme si v rybníčku, abychom se lépe podívali na živáčky z vodní říše.

  • 8.3.2018
bottom