Letní školka - týdenní turnusy 2023

Letní školka - týdenní turnusy 2023

Pojďte s námi zažít týdny dobrodružství, radostí, her a pohádek, vyzkoušet si, vytvořit a naučit se něčemu novému.

Letní školka probíhá formou týdenních turnusů vždy pondělí - pátek 8-16 hodin a je určená dětem ve věku cca 4 – 7 let (zúčastnit se mohou i děti po 1.ročníku ZŠ). Dolní věková hranice předpokládá předchozí zapojení dítěte do školky či jiného podobného zařízení.

Cena týdenního turnusu je 3 670 Kč + 550 Kč stravné.

V ceně je započteno pojištění dětí i veškerý materiál, vstupy, suroviny na pečení apod.

Doporučujeme, aby se děti účastnily i odpoledního programu (vyjma pátku), aby o žádná dobrodružství nepřišly :).

Hlásit své děti můžete od 1. března 2023, závaznou rezervaci termínu můžete provést na petra.cerna@natur.cuni.cz , více informací na tel. 734 179 878.

 


Cesta do Pravěku  (4 – 7 (8) let)  

Milada Kuncová, Lucie Zichová

10. - 14.7.2023  

k 5.6. evidujeme 2 volná místa


Vydejte se s námi na cestu časem a pojďte objevovat svět, který tu byl dávno před námi. Inspirací nám bude film Cesta do pravěku. Podnikneme dobrodružné výpravy po stopách pradávných veleještěrů, prozkoumáme prostředí, ve kterém žili, naučíme se poznávat některé pravěké rostliny a budeme také hledat pozůstatky těchto tvorů. Odlijeme si dinosauří stopy do sádry, vytvoříme pravěký model z keramické hlíny a čeká nás tvoření a zdobení s přírodninami. Pojďte si společně užít další neuvěřitelná překvapení, která nás v tomto čase čekají.

Jako budoucí vědci a objevitelé též navštívíme opravdovou dinosauří expozici.

 

Letem světem s Machem a Šebestovou (4-7 (8) let

Dana Kettnerová a Lucie Zichová

24. - 28.7.2023

k 20.3. termín je obsazen, evidujeme náhradníky


S Machem a Šebestovou se tentokrát vydáme do světa jejích tajných přání. Pomocí kouzelného sluchátka prozkoumáme daleký sever, vypravíme se na území Indiánů, v Africe se dozvíme tajemství starého Šamana, abychom se pokusili dle jeho tajné receptury uvařit čarovný nápoj. Kouzelné sluchátko nás zavede i na Havajské ostrovy, kde se budeme opájet krásnou přírodou. A aby toho nebylo málo, na závěr se ponoříme do hlubin oceánu… Kdo ví, co nás ještě s Machem a Šebestovou čeká...necháme se překvapit!

 

Putování dávnou Prahou (5-8 let)  

Jitka Vinklerová a Hana Svobodová

31.7. - 4.8.2023

ke 20.3. 

termín je obsazen, evidujeme náhradníky

Vydej se s námi na dobrodružnou cestu časem. Vchod do minulosti se nachází v pražském podzemí a my víme kde! Navštívíme spolu moudrou kněžnu Libuši na Vyšehradě. Karlovi IV. pomůžeme se založením univerzity a stavbou nového kamenného mostu přes Vltavu. S alchymisty Rudolfa II. se pokusíme přeměnit švestky na zlato. Prozkoumáme i tajemná domovní znamení na Malé Straně, Kampu a Čertovku. Určitě zbyde čas i na stará řemesla, rytířské cnosti, turnaje i nákup na středověkém tržišti. Máš-li byť jen kapku dobrodružné krve, přidej se k naší družině!

Těšíme se na Tebe!

  • 28.2.2023
bottom