Letní školka 2021

Letní školka 2021

se koná v období 12.7. - 6.8.2021. Hlásit se je možné již nyní.

Letní školka je určená dětem ve věku cca 3,5 - 7 let (zúčasnit se mohou i děti po 1.ročníku ZŠ). Probíhá formou týdenních turnusů

po - pá 8-16 hodin.

Cena za týden je 3 350 Kč plus 500 Kč stravné. V ceně je započteno pojištění dětí i veškerý materiál.

Hlásit své děti můžete již nyní, závaznou rezervaci termínu můžete provést na petra.cerna@natur.cuni.cz , více informací na tel 734 179 878.

 

Anotace k letní školce 2021

12. – 16. 7.  (aktuálně běží  )

S řemesly  (3,5 - 8 let)

Lucie Zichová, Veronika Nejedlá

Během tábora se na chvíli staneme řemeslníky. Hravou a prožitkovou formou si užijeme  rozmanité materiály, techniky a technologie. Vyzkoušíme si různé manuální činnosti jako je řezání, broušení, zatloukání, vytlačování, vázání a vyvazovaní, cákání a barvení atd… Vytvoříme si vlastní výrobky, hračky a veledíla. Během“ řemeslné dřiny“ si budeme hrát, povídat, skákat, číst a užívat si radost z prázdnin, kamarádů a volného tvoření.

 

19. – 23. 7. (aktuálně ke dni 15.4. je tento termín obsazen, evidujeme náhradníky)

Indiáni (3,5 – 8 let)

Milada Kuncová, Johana Böhmová

Pojďte s námi zažít dobrodružství s malým indiánským kmenem obývajícím zdejší území. Vyrazíme stopovat bizoní stádo, vyrobíme si potřebné zbraně a nástroje a snad se podaří i ulovit bizona. Upečeme si indiánské jídlo, upředeme si také lapač snů pro dobrý spánek. Každý indiánský bojovník si vyrobí indiánskou čelenku. Naučíme se starým indiánským moudrostem, nebude chybět ani oslavný indiánský tanec. 

 

26. - 30. 7. (aktuálně ke dni 15.4. je tento termín obsazen, evidujeme náhradníky)

V trávě (4-8 let)

Johana Böhmová a Dana Kettnerová

V tomto týdnu se nám představí svět rostlin, brouků a života v trávě. Ale co když zde objevíme i něco jiného než broučky a kytičky, co byste řekli na skřítky nebo víly? Díky jejich nadpřirozeným schopnostem nahlédneme do kouzelného pohádkového světa a staneme se jeho součástí. Společně se skřítky nahlédneme do tajů podzemí. Budeme zkoumat vodní království, krásu a vůni květin. Svou odvahu vyzkoušíme při dobrodružné výpravě do skal. O našem bádání si povedeme deník.

 

 2. - 6. 8.  (aktuálně ke dni 13.7. máme 5 volných míst)

Putování s malým princem  (4 - 8 let)

Dana Kettnerová, Lucie Zichová

 

S Malým princem navštívíme planetky a planety blízké i vzdálené, známé i tajemné.  Prozkoumáme, zda na nich někdo žije a jaký je? Vyrobíme si svou vlastní planetku a zkusíme, jakou rychlostí poletí.  Možná v tom našem vesmíru najdeme ještě něco zajímavého….kdo ví? Nakonec probádáme i krásy noční oblohy. Určitě si společně užijeme spoustu legrace.

  • 16.2.2021
bottom